PGTV.pl / News  / Zmiany w ofercie kanałów TV

Zmiany w ofercie kanałów TV


Od 29 października 2018 r. Telewizja Polsat kończy dostarczanie niektórych swoich kanałów w wersji SD. W związku z tym kanały: Polsat SD (pozycja na dekoderze nr 344), Polsat Sport Extra SD (466) oraz Polsat Film SD (416) znikną w tym dniu z naszej oferty. Naturalnie wersje HD nadal będą nadawane i pozostają w naszym telewizyjnym portfolio na swoich dotychczasowych miejscach na liście kanałów. Zmiana ta jest spowodowana stopniowym odchodzeniem stacji telewizyjnych od nadawania programów w gorszym jakościowo i starzejącym się już standardzie technicznym SD. 

Ponadto informujemy, że kanał BBC HD (poz. 174) od 26 października 2018 r. zmieni nazwę na BBC First. Oprócz zmiany nazwy i logo nadawca nie wprowadzi żadnych istotnych zmian merytorycznych dotyczących zawartości i charakteru programu. Kanał ten nadal będzie nadawany w najwyższej jakości HD na tym samym, dotychczasowym miejscu na naszych dekoderach.

Od 1 listopada 2018 r. zostanie wyłączony przez nadawcę kanał Wellbeing Network HD (pozycja 96). Niestety nadawca zdecydował się na całkowitą likwidację stacji.

Kanały Polsat Sport Extra SD, Polsat Film SD, BBC HD oraz Wellbeing Network HD są (były) kanałami niegwarantowanymi. BBC First – po zmianie nazwy – nadal pozostanie kanałem niegwarantowanym w naszej ofercie.